Święto Bibliotek Szkolnych
28-10-2011

28 października 2011 roku obchodziliśmy po raz kolejny Święto Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim było hasło: "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia". Przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs: „Czy znasz historię książki?" Wzięli w nim udział czytelnicy ZSP nr 1:

• Marta Bała klasa 3lb
  • Sylwia Walczyk klasa 3lb
  • Arek Rogoża klasa 3lb
  • Konrad Toporski klasa 2H
  • Ania Cicha klasa 4T
  • Maja Musiał klasa 4T
  • Angelika Krzepkowska klasa 3lb
  • Nikola Górska klasa 3lb
  • Magda Małkiewicz klasa 3lb
  • Kasia Kociołek klasa 3lb

Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania konkursowe otrzymali słodkie nagrody. Gospodarzami konkursu były: Inga Ryczko i Karolina Tracz z klasy 1 lh.

W ramach świętowania rozpoczęliśmy akcję „Uwolnij książkę” (ang. Bookcrossing). Celem jest podniesienie poziomu czytelnictwa, dzielenie się lekturami, poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach i wreszcie dobra zabawa. Często zdarza się tak, że mamy w domu książki, które już przeczytaliśmy i możemy je oddać komuś innemu. Dzięki bookcrossingowi możemy puścić taką książkę „w świat”. Można ją zostawić na półce w czytelni, specjalnie przeznaczonej do tego celu. Dzięki temu oddamy egzemplarz z domowej biblioteczki, ale i sami przeczytamy książki, które zostawią inni. Zachęcamy wszystkich czytelników do uwalniania książek.

Miłym akcentem było częstowanie wszystkich odwiedzających bibliotekę cukierkami.

W dniu święta bibliotek pragniemy podziękować wszystkim czytelnikom, bez których biblioteka nie mogłaby istnieć.

• Monika Kowalska