Ślubowanie pierwszoklasistów
08-11-2002

Licealiści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w dniu 8 listopada 2002 roku zostali przyjęci w szeregi pełnoprawnych uczniów szkoły. Młodzież klas pierwszych liceum profilowanego i technikum przeżywała niecodzienne emocje. Z prawdziwym wzruszeniem wypowiadali słowa przysięgi, zapewniając o dobrych intencjach ucznia i Polaka, a także zobowiązując się dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli i kolegów.

Pierwszoklasiści z powagą wkroczyli w kolejny etap swojego życia. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył im, aby słowa pedagogów trafiały na podatny grunt ich umysłów, aby nauczyciele zasiewali w ich sercach i umysłach piękno, dobro i wiedzę.

Będą to na pewno niezapomniane chwile, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Na tę szczególną uroczystość przybyli:

• - starostowie powiatu jędrzejowskiego pan Tadeusz Świerczyński i pan Marian Chabior,
  • - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej pan Janusz Stankiewicz,
  • - burmistrz miasta pan Leszek Kapcia,
  • - komendant Komendy Powiatowej Policji pan Andrzej Piątek,
  • - prezes „Kartel” SA pan Henryk Abramowski,
  • - radni powiatu i miasta Jędrzejowa,
  • - przedstawiciele Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych,
  • - członek Zarządu Głównego LOK pan Eugeniusz Trochim,
  • - prezesi Zarządu Wojewódzkiego LOK pan Andrzej Lato i pułkownik rezerwy pan Włodzimierz Mandziuk oraz inni przedstawiciele LOK i zaproszeni goście.

Ponieważ ślubowanie przypadało w przeddzień obchodów 84. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, licealiści przygotowali program artystyczny. Słowa i wiersze przeplatały się z patriotycznymi i żołnierskimi pieśniami ni in. Rota "Marsz pierwszej kadrowej", „Wojenko, wojenko..." w wykonaniu chóralnym i solowym młodych artystów. Była to dla licealistów kolejna lekcja historii.

Z okazji Święta Niepodległości udzieliliśmy gościny przedstawicielom LOK, którzy swoim członkom i sponsorom tej organizacji wręczyli medale i odznaczenia.

M.in. medal zbiorowy „Za zasługi dla LOK” otrzymał Urząd Miejski, Komenda Powiatowa Policji oraz Szkoła Podstawowa w Rakowie. Wśród odznaczonych był również Dyrektor naszej szkoły pan Władysław Równicki. Dyplom uznania dla opiekuna szkolnego koła LOK otrzymała nasza pani Alicja Lentner, a jej podopieczni niżej wymienieni uczniowie Złotą Odznakę „Zasłużony działacz LOK”: Pawłowski Tomasz - kl. 4e2, Kwiatkowski Tomasz — kl. 4e, Kurkowski Robert - kl. 4e, Porębski Karol — kl.4e, Wyrozumski Dariusz - kl. 4b, Siodłak Katarzyna — kl.4a, Krawczyk Marta — kl.3a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie uroczystego spotkania wiązankę piosenek wojskowych zaśpiewał zespół wokalny "Wiarusy" z Klubu Oficerów Rezerwy ze Starachowic. Występ nagrodzony został gromkimi brawami i bukietem kwiatów. Program prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Sylwester Domański i Łukasz Jach.

• Anna Ostrowska