Święto Patrona Szkoły
30-09-2003

30 września to jeden z najważniejszych dni w naszej szkole. W tym dniu obchodzimy święto naszego patrona - ks. Stanisława Konarskiego. Odbywa się również ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Tegoroczna uroczystość miała podniosły charakter. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele p.w. Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie. We mszy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, przedstawiciele organizacji społecznych, zaprzyjaźnione poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Mszę koncelebrowali: ks. Kanonik Tadeusz Szlachta i ks. Dziekan Jerzy Siwiec.

Po mszy dalsza część uroczystości odbywała się już w budynku naszej szkoły. Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Władysław Równicki. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przyrzeczenie na sztandar szkoły złożyli przedstawiciele wszystkich klas pierwszych.

W dalszej części uroczystości referaty na temat życia i działalności naszego patrona ks. Stanisława Konarskiego wygłosili: ks. dr Henryk Bogdziewicz, prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Hieronima Konarskiego dr Józef Włodarczyk oraz dyrektor Szkoły Podstawowej z Żarczyc Dużych Grzegorz Orłowski. Referat pt. "Nie wszystek umarł" wygłosiła również uczennica naszej szkoły - Ewelina Kucharczyk. Na zakończenie uczniowie klasy IVd i Ve zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem mgr Wandy Maciąg.

• Artur Śliz