Konkursy i Olimpiady

Finał XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu "Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej"
28-11-2014

W dniu 28 listopada 2014 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach przeprowadzony został Finał XXII edycji wojewódzkiego Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.

Konkurs organizowany jest przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy ze starostami oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Konkurs rozgrywany był na dwóch etapach szkolnym oraz wojewódzkim. W finale wojewódzkim o laur zwycięzcy ubiegało się 47 uczniów z 24 szkół ponadgimnazjalnych (zespołów szkół) z województwa świętokrzyskiego.

Finał wojewódzki konkursu przeprowadziła komisja powołana przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Konkurs polegał na wypełnieniu przez uczniów testu składającego się z 30 pytań dotyczących min. postępowania przy wypadkach oraz bardzie szczegółowe sprawdzające wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz nawiązujące do tradycji patriotycznych i obronnych.

Trzecie miejsce zajęła Ilona Pawłowska kl. I lb, która reprezentowała naszą szkołę wraz z Sylwią Rozwadowską kl. 2 lem.

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni sprzętem radiofonicznym. Poza tym każdy uczestnik dostał okolicznościowy upominek. Opiekunowie otrzymali od wojewody świętokrzyskiego podziękowanie za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do Konkursu.

Konkurs był okazją do pokazania, iż temat podtrzymania tradycji wychowania patriotyczno-obronnego oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności wśród młodzieży szkolnej jest ważnym przedsięwzięciem w tworzeniu systemu bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

• Teresa Segieta