Mikołajkowy patrol
05-12-2014

W dniu 05 grudnia 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, jak co roku, udali się wraz z opiekunem do Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie z akcją "Mikołajkowy patrol".

Młodzież szkolna, w mikołajkowych strojach, wyruszyła wraz z funkcjonariuszami Policji na drogi powiatu, aby rozdawać kierowcom świąteczne upominki - za wzorową jazdę kierowcy otrzymywali słodkości, ci, którzy popełniali wykroczenia drogowe zasłużyli na rózgę.

Przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od odprawy w KPP Jędrzejów, gdzie młodzież została serdecznie przywitana przez Panią Komendant KPP Jędrzejów - mł. insp. Marzenę Piórkowską.

Następnie uczniowie uczestniczyli w odprawie do służby policjantów oraz instruktażu o bezpiecznym zachowaniu na drodze przeprowadzonym przez Naczelnika WPiRD KPP Jędrzejów asp. Jarosława Borowskiego.

Młodzież uczestnicząca w powyższej akcji została przydzielona do dwóch patroli i wraz z funkcjonariuszami udała się w teren. Przebieg wydarzeń monitorował rzecznik prasowy KPP Jędrzejów asp. Michał Kowalczyk.

Grono pedagogiczne i młodzież ZSP nr 1 w Jędrzejowie serdecznie dziękuje jędrzejowskim policjantom za życzliwe przyjęcie i liczy na dalszą współpracę.

• Jolanta Tompolska