Czytelnictwo w "Konarskim"
27-01-2015

Czytelnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im ks. St. Konarskiego w I semestrze roku szkolnego20014/2015 przeczytali 1167 książek.

Czytelnictwo uczniów to najczęściej książki tzw. "klasyczno-lekturowe", a więc objęte szkolnym programem nauczania języka polskiego, analizowane w szkole lub pośrednio przez nią popularyzowane. W obrazie czytelnictwa mieści się również zainteresowanie, dla literatury popularnonaukowej. Uczniowie traktują tę literaturę przede wszystkim użytkowo, jako pomoc w nauce, a jej wybór narzucają wymagania matury. Niemniej jednak odnotować można również tzw. czytelnictwo spontaniczne, pozaszkolne. W wyborach czytelniczych dostrzec tu można mozaikę gustów i upodobań. Dziewczęta sięgają po literaturę obyczajową i romansową zaś chłopcy do literatury gwarantującej dawkę silnych emocji: horrory, kryminały oraz powieści sensacyjne.

W tym semestrze Najlepszymi Czytelnikami są: Izabela Krzysztofik z klasy 3lhe i Mateusz Staroń z klasy 4L.

• Monika Kowalska