„Młoda Krew Ratuje Życie”
04-03-2015

Dnia 4 marca, w odpowiedzi na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, zorganizowana została w naszej szkole akcja oddawania krwi. Krew mogła oddać każda osoba powyżej 18 roku życia, zdrowa, ważąca minimum 50 kg, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanych żadnych zabiegów chirurgicznych, tatuażu, przekłucia uszu i innych części ciała i nie chorująca na żadną chorobę przewlekłą i zakaźną.

W tym roku kilkunastu uczniów po raz pierwszy oddało krew poszerzając tym samym grono członków Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole. W sumie 29 osób oddało ponad 13 litrów krwi: najwięcej z klasy 3 L – 8 uczniów i z klasy 3 I – 6 uczniów.

Wszystkim młodym krwiodawcom organizatorzy akcji Elżbieta Cichoń – opiekun SK PCK oraz Iwona Stankiewicz serdecznie dziękują i zachęcają do oddawania krwi przez cały rok.

• Elżbieta Cichoń