Konkursy i Olimpiady

X Edycja Olimpiady Przedsiębiorczości
05-03-2015

W dniu 5 marca 2015 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się X edycja eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 e Michalina Chełmińska. Różnorodne cele olimpiady powodują, że uczestnicy są oceniani nie tylko pod kątem posiadanej wiedzy i umiejętności jej przełożenia na praktyczne umiejętności, ale także badane są reprezentowane przez nich postawy i zachowania przedsiębiorcze. Z tego powodu formy zadań na Olimpiadzie są zróżnicowane. Choć Michalina nie zajęła czołowego miejsca to zdobyła doświadczenie, które może wykorzystać w następnej edycji.

Podczas pobytu na eliminacjach okręgowych uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli również w wykładach. Pierwszy wykład poprowadził dr Adrian Pyszka na temat „Form wywierania wpływu na pracowników w procesie zarządzania zmianą organizacyjną”. Drugi wykład poprowadził dr Bartłomiej Gabryś nt. „A tak właściwie to po co mi to jabłko? – czyli jak dalece dajemy sobą manipulować”

• Paulina Haja