Konkursy i Olimpiady

Uczniowie "Konarskiego" wśród najlepszych w Amatorskim Przeglądzie Teatralnym
20-03-2015

20 marca 2015 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się Amatorski Przegląd Teatralny "Apetyt na sztukę". Przegląd wpisuje się w projekt “Świętokrzyski SZOK” - Szkoła Odkrywania Kreatywności przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorem przeglądu był Związkiem Młodzieży Wiejskiej RP "Wici" oraz Centrum Kultury w Jędrzejowie. Miał on charakter wojewódzki i adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów uczelni wyższych, placówek kulturalnych, stowarzyszeń, świetlic i innych osób do 21 roku życia.

Do konkursu przystąpiło w eliminacjach wewnętrznych 20 uczestników. Jury konkursowe przy ocenie końcowej brało pod uwagę w szczególności dobór repertuaru, inscenizację, adaptację tekstu dramatycznego, reżyserię, środki wyrazu artystycznego (słowo, ruch, kostium, muzyka i inne), wartości edukacyjno - wychowawcze oraz wykonawstwo (kultura słowa, ruch, gest).

Do etapu wojewódzkiego zostało zakwalifikowanych 10 osób z różnych kategorii wiekowych. Cieszymy się bardzo, iż wśród finalistów znalazła się duża grupa naszych uczniów:

W kategorii II - SZKOŁY ŚREDNIE przyznano dwie równorzędne nagrody pierwsze dla:

- Barbara Bała (z klasy 1c) - Forma teatralna - Wiersz - "Do prostego człowieka",

- Ryszard Tyrała (z klasy 3I) - Forma teatralna - Teatr muzyczny - "Śpiewać każdy może".

II miejsce - Angelika Olszewska (z klasy 1c) - Forma teatralna - Wiersz - "Romantyczność".

III miejsce - Patryk Sieradzki (z klasy 4L) - Forma teatralna - Opowiadanie – "Chcę być koniem...".

W kategorii III - UCZELNIE WYŻSZE:

I miejsce - Ewa Sorbian - Teatr dramatyczny - "W celi śmierci".

II miejsce - Łukasz Gądek (absolwent naszej szkoły) - Teatr Dramatyczny - "W celi śmierci".

Główną nagrodą w Amatorskim Przeglądzie Teatralnym są dwudniowe warsztaty teatralne, którą jednomyślnie decyzją JURY przyznano dla Ewy Sorbian i Łakasza Gądek.

Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatorów i sponsorów oraz Patronatów akcji.

Patronat akcji:

• Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba