XII Rajd Szlakiem ks. Stanisława Konarskiego
27-09-2013

27 września 2013 roku już po raz dwunasty pierwszoklasiści z ZSP nr 1 im. S. Konarskiego wyruszyli na trasę rajdu, którego głównym celem jest integracja młodzieży oraz poznanie osoby Patrona szkoły oraz jego osiągnięć i zasług.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie przemierzyli szlak dwoma odcinkami. Pierwszoklasiści technikum przeszli z Bolmina przez Górę Czubatkę, natomiast licealiści nowym odcinkiem z Chorzewy przez Złotniki.

Obie grupy po przejściu kilkunastu kilometrów spotkały się w Żarczycach Dużych, gdzie urodził się Patron naszej szkoły. Na miejscu czekał na wszystkich uczestników smaczny poczęstunek.  Posileni piechurzy wzięli udział w konkursach wiedzy o Patronie i walorach turystycznych, zaobserwowanych podczas wędrówki.

Punktem kulminacyjnym Rajdu było oficjalne otwarcie nowego odcinka szlaku. Głos zabrała Pani wicedyrektor Ewa Kosińska, która w swoim wystąpieniu przedstawiła zarys historyczny rajdów organizowanych przez ZSP nr 1.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, czyli pan dr Józef Włodarczyk, Rafał Zaczkowski, Stanisław Nawrot, Kazimierz Micorek.

Wszystkim uczestnikom rajdu bardzo dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok na szczęśliwy XIII Rajd szlakiem ks. St. Konarskiego.

• Małgorzata Wielińska