Gdzie na praktyki?
26-03-2015

Dnia 26 marca 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży klas maturalnych z przedstawicielem Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach panem Sebastianem Jabłońskim Pełnomocnikiem Rektora Biura Współpracy, Marketingu i Biura Karier.

Celem spotkania była promocja uczelni, przedstawienie oferty kształcenia dla przyszłych potencjalnych studentów oraz przybliżenie zasad wymiany młodzieży i praktyk zagranicznych dla swoich słuchaczy.

Młodzież, która zdecyduje się podjąć naukę w Staropolskiej Szkole Wyższej, złoży stosowne dokumenty może zaraz po egzaminie dojrzałości wyjechać na płatne praktyki studenckie do hoteli w egzotycznych zakątkach Europy takich jak: Hiszpania (Majorka, Minorka, Gran Canaria, Ibiza, Lloret de Mar), Grecja, Grecja/Cypr (Kos, Rodos, Korfu, Kreta, Mykonos).

Praktyki to nie tylko praca, ale przede wszystkim kształcenie i rozwijanie zdolności językowych podczas bezpośredniego kontaktu z gośćmi, zdobywanie nowych doświadczeń, znajomości, przyjaźni oraz możliwość zwiedzenia zabytków kulturowych.

Dodatkowe informacje pod adresem szkoły http://www.stsw.edu.pl

• Jolanta Tompolska