Wycieczka do Śląskiego Centrum Logistyki S.A.
21-04-2015

W ramach projektu Unijnego „Szkoła, staż, praca” realizowanego w naszej szkole wspólnie z kieleckim Stowarzyszeniem Edukacja przez Internet, w dniu 21.04.2015r uczniowie klas logistycznych wybrali się do Śląskiego Centrum Logistki S.A. umiejscowionego w Gliwicach. Jest to ogromne przedsiębiorstwo, rozciągające się na obszarze 47 hektarów, łączące 3 główne klasy transportowe tj. wodną śródlądową, kolejową oraz samochodową i umożliwiające przeładunki we wszystkich 6 możliwych kombinacjach.

Dzięki wyjazdowi nasi przyszli specjaliście mogli poznać środowisko przyszłej pracy, a także zapoznać się z nowościami w świecie planowania i organizacji transportu, magazynowania w łańcuchu logistycznym. Uczniowie mogli przyjrzeć się procesom przeładunkowym, zobaczyć najnowsze maszyny ułatwiające i wspomagające pracę człowieka, a także zajrzeć do magazynów znajdujących się na terenie Centrum Logistycznego.

Cały wyjazd przebiegał w miłej atmosferze uczestnicy, a humory dodatkowo poprawił smaczny obiad w Kantynie Portowej znajdującej się na terenie obiektu.

Wyjazd młodzieży do Śląskiego Centrum Logistyki został zrealizowany w ramach projektu "Szkoła, staż, praca - Twoja droga do sukcesu!". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Bartosz Gil (3L)