Rozstania nadszedł czas...
24-04-2015

"To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku."

Winston Churchill

Piątek, 24 kwietnia był niezwykłym dniem w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, dniem w którym pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego oraz cyklu kształcenia wzięło udział 6 klas - 4 klasy Technikum nr 1 i 2 klasy II Liceum Ogólnokształcącego, w sumie 174 absolwentów, którzy przez kilka minionych lat byli twarzą naszej placówki.

Pożegnanie było dużym przeżyciem dla absolwentów - był to ich ostatni dzień w tej szkole, w miejscu, gdzie każdy z nich pozostawił kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, radość sukcesów i gorycz porażek.

Uroczystość pożegnania absolwentów zaszczycili swą obecnością: pan Janusz Grabek - Wicestarosta Jędrzejowski, pan Stanisław Nawrot - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych w Jędrzejowie, pani dr Barbara Piasecka-Janowicz prorektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Społecznych w Kielcach, pan dr hab. inż. Rafał Chatys, przedstawiciel Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz pani Ewa Kosińska, która pełniła obowiązki wicedyrektora szkoły w latach 1999-2014.

Zwracając się do maturzystów, pan Władysław Równicki Dyrektor Szkoły, podsumowując ich ważny życia czas spędzony w szkole życzył im wszelkiej pomyślności na dalsze lata, sukcesów na egzaminie maturalnym i zawodowym. Ciepłe słowa skierował również do nauczycieli i absolwentów pan Janusz Grabek, wicestarosta powiatu jędrzejowskiego.

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi, maturzyści wyrazili wdzięczność Dyrekcji, Wychowawcom i Nauczycielom, życząc im dużo radości z miłych, a czasem trudnych chwil spędzonych z uczniami i niezłomnego przekonania o sensie i wartości podejmowanych wysiłków.

Opiekunami w klasach Liceum Ogólnokształcącego były: pani Katarzyna Krotla i pani Karina Trzcina.

W Technikum: pani Maria Kot, pani Ewelina Walczyńska, pani Wioletta Bugajska i pan Marcin Bielecki.

A nad wszystkim czuwali: pan dyrektor Władysław Równicki, pani wicedyrektor Elżbieta Grad, pani wicedyrektor Małgorzata Wojtasik, doradca zawodowy pani Barbara Terczyńska, pedagog szkolny pani Małgorzata Wielińska oraz kierownik praktyk pani Jolanta Tompolska.

Jak co roku uhonorowano najlepszych. Medal "Złoty Absolwent", przyznawany za średnią ocen równą conajmniej 5.0, otrzymali:

1. Katarzyna Zięba - 4l
  2. Sławomir Segieta - 3lbh
  3. Monika Chrzanowska - 3lbh
  4. Katarzyna Wieczorek - 3lhe
  5. Martyna Gorzała - 4e

Wśród uczniów byli również tacy, którzy zmierzyli się z wymogami otrzymania świadectwa z wyróżnieniem, czyli musieli osiągnąć średnią minimum 4,75. Warunki te spełnili:

1. Adrian Pisarek - 4I
  2. Piotr Simlat - 4L
  3. Mateusz Staroń - 4L
  4. Karolina Życińska - 3lbh
  5. Mateusz Niedbalski - 3lbh
  6. Martyna Domagała - 4L
  7. Ilona Mazur - 4E
  8. Wioletta Król - 4H
  9. Olga Nowak - 4H
  10. Monika Gajos - 4L
  11. Przemysław Cebulski - 4L

Ważnym punktem uroczystości było przyznanie wyróżnień przez szkoły wyższe. I tak Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przyznała najlepszemu absolwentowi w zawodzie technik logistyk, Piotrowi Simlatowi "Złoty indeks WSB". Natomiast z rąk pani dr Barbary Piaseckiej-Janowicz prorektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Społecznych w Kielcach stypendium rektorskie dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Izabela Krzysztofik, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w sporcie, z honorem reprezentowali szkołę w olimpiadach i konkursach oraz wyróżniali się działalnością artystyczną.

Do uczniowskich sukcesów w dużej mierze przyczynili się rodzice. Owoców swojej rodzicielskiej pracy pogratulował im pan dyrektor Władysław Równicki wręczając listy gratulacyjne.

Całą uroczystość uświetniły utwory znanych wykonawców i zespołów muzycznych m.in. "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty, "Tak bardzo się starałem" zespołu Czerwone Gitary, "Tyle tego masz" Grażyny Łobaszewskiej, "Ostatni raz z moją klasą" zespołu Manchester.

Pożegnalnym finałem była piosenka "To już jest koniec" Elektrycznych Gitar przy dźwiękach której w górę powędrowały birety absolwentów klasy 3lhe, najsympatyczniejszej klasy powiatu jędrzejowskiego.

Naszym absolwentom życzymy:

• prawdziwej radości, którą daje zrobienie czegoś wartościowego,
  • abyście nie zatracili przyjaźni między sobą,
  • takiej pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć dostatnio,
  • by każdy z Was w nowym środowisku spotkał oddaną bratnią duszę.

• Wioletta Bugajska