Przyrodnicza wycieczka do Krakowa
12-05-2015

12 maja 2015r odbyła się wycieczka do Krakowa, w której wzięli udział uczniowie klas: 1b – 31 osób, 1I – 9 osób, 1c – 3 osoby, 1a – 2 osoby oraz 1 osoba z klasy 3I (razem 46 osób) wraz z opiekunami: Bożeną Smorąg, Elżbietą Grad oraz Katarzyną Krotlą. Wycieczka miała charakter przedmiotowy, bo każdy punkt jej programu był niezwykłą formą lekcji biologii. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Anatomii przy Akademii Medycznej z udziałem pracownika naukowego Katedry Anatomii. Była to prawdziwa lekcja anatomii, na której uczniowie mogli obejrzeć naturalne preparaty ludzkich narządów wzbogacone ciekawymi informacjami na temat ich funkcjonowania.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, w którym na żywo obserwowaliśmy zachowania i zwyczaje egzotycznych zwierząt, głównie stawonogów, płazów, gadów i ssaków. Mieliśmy również okazję znaleźć się przez chwilę w lesie tropikalnym.

O godzinie 14.00 zasiedliśmy przed ogromnym ekranem kina IMAX, gdzie w wymiarze 3D obejrzeliśmy film – „Galapagos: Cud Natury”. Film przedstawiał unikalne ekosystemy z uwzględnieniem zmian ewolucyjnych.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji.

• Bożena Smorąg