Stypendia Starosty Jędrzejowskiego
29-05-2015

29 maja 2015 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego. Wśród grona nagrodzonych znalazła się dwójka uczniów naszej szkoły: Renata Blicharska z klasy 2lb oraz Adrian Chrzanowski z klasy 3L.

W 2005 roku Rada Powiatu ustanowiła stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Od tej pory są one przyznawane osobom z najlepszymi wynikami w nauce, zwycięzcom w konkursach i olimpiadach, uczniom, którzy łączą naukę z działalnością na rzecz innych, pomagają swoim kolegom w nauce, angażują się w życie lokalnych społeczności.

W uroczystości wręczenia stypendiów wraz ze stypendystami uczestniczyli ich wychowawcy, rodzice oraz dyrektorzy szkół. Samorząd powiatu reprezentowali: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kubas-Samociuk, wicestarosta Janusz Grabek, naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Nawrot.

Na uroczystość przybył również Poseł na Sejm RP pan Mirosław Pawlak.

Oto krótkie sylwetki naszych wyróżnionych uczniów:

Renata Blicharska – wzorowa uczennica II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 1 w Jędrzejowie, średnia ocen 4,75.

Renata to ambitna i obowiązkowa uczennica, oprócz wysokich wyników nauczania dużo czasu poświęca na działalność społeczną i wolontariat. Jest bardzo aktywnym członkiem Szkolnego koła PCK, w ramach którego angażuje się we wszystkie organizowane przez Koło akcje. Jest przewodniczącą samorządu klasowego, organizuje i inicjuje uroczystości szkolne m.in. Dzień edukacji, szkolne jasełka oraz akademie patriotyczne.

Reprezentowała szkołę w zawodach piłki nożnej dziewcząt oraz tenisie stołowym i w tej dyscyplinie osiągnęła wysokie noty kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. Renata to dobry wzór lidera młodzieżowego, swoja wzorową postawą i kultura osobista wzbudza szacunek zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów.

Adrian Chrzanowski – wzorowy uczeń III klasy Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie, średnia ocen 4,81.

Adrian jest ambitnym uczniem osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce zarówno z przedmiotów ogólnokształcących jak i zawodowych. Brał udział zajmując wysokie lokaty w Olimpiadzie Biologicznej, Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, Konkursie Wiedzy Logistycznej. W ramach projektu Edukacja Zawodowa w Praktyce za bardzo dobre osiągnięcia został wytypowany do odbycia płatnej praktyki w firmie „Vanstar". Uczeń potrafi i chce dzielić się swoją wiedzą z innymi i w ramach Światowego Tygodnia Oszczędzania przeprowadził lekcję otwartą dla młodszych kolegów. Bardzo mocno angażuje się w działalność artystyczną i teatralną w szkole oraz w Jędrzejowskim Centrum Kultury, gdzie szlifuje warsztat aktorski. Brał udział w projektach „Zamach na Helmuta Kappa", „Sałatka z Puchatka", „Ogrody czasu".

• Sabina Chechelska