Konkursy i Olimpiady

X Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Regionie Świętokrzyskim "Moja Mała Ojczyzna"
21-04-2010

"Jakże nie kochać tej Ziemi" – pod tym hasłem odbył się X jubileuszowy konkurs wiedzy o regionie świętokrzyskim w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Kielcach. W finale wojewódzkim tego konkursu reprezentanci naszej szkoły:Piotr Koźmiński ( III lb) i Dawid Karasek ( II le) zajęli II miejsce.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań Ziemią Świętokrzyską, jej tradycjami, kulturą, zabytkami, walorami turystycznymi i krajobrazowymi oraz kształtowanie wrażliwości ekologicznej.

Konkurs składał się z dwóch części. Eliminacje miały formę testu, składającego się z 40 pytań. Do finału wchodziło 5 drużyn reprezentujących szkoły z województwa świętokrzyskiego, które uzyskały w eliminacjach największą liczbę punktów.

Do finału weszły drużyny z następujących szkół:

1. II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach,

2. ZSP Nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie,

3. Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach,

4. VI LO im.J. Słowackiego w Kielcach,

5. Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie.

W finale 2-osobowe drużyny odpowiadały ustnie na wylosowane przez siebie pytania. Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli uzyskując ostatecznie II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Renata Guździk