Światowy Dzień Oszczędzania
31-10-2015

Prawie trzy czwarte Polaków uważa, że warto oszczędzać – wynika z najnowszego raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Badanie pokazuje, że dużo łatwiej przychodzą nam deklaracje niż realne działania.

W ramach akcji Tydzień dla Oszczędzania w dniach 26.10. – 30.10.2015 roku w naszej szkole odbyły się różnego rodzaju akcje promujące oszczędzanie. Podjęto szereg działań mających na celu przedstawienie uczniom możliwych form oszczędzania, uświadomienie uczestnikom akcji, jak ważne jest oszczędne gospodarowanie pieniędzmi oraz zapoznanie uczniów z ofertą i produktami banku. W ramach akcji zorganizowano i przeprowadzono następujące działania.

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. z wizytą w szkole

W ramach Światowego Tygodnia Oszczędzania zorganizowano spotkanie z panią Iwoną Stroińską – kierownikiem ds. sprzedaży i obsługi klienta i panią Urszulą Banach – specjalistą ds. sprzedaży. Podczas spotkania przedstawiono uczniom krótką historię bankowości, omówiono sposoby oszczędzania i inwestowania pieniędzy oraz zapoznano uczniów z ofertą banku.

Lekcje promujące oszczędzanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Lekcje przeprowadzono w kilku klasach w ramach lekcji przedsiębiorczości. Uczniom na podstawie zamieszczonych prezentacji, filmów na stronach organizatora przedstawiona min. informacje nt: Do czego potrzebuję konta osobistego w banku? Dlaczego warto oszczędzać? Kiedy warto pomyśleć kredycie? Czemu warto się ubezpieczać? Co zrobić z większą gotówką? Ponadto na lekcjach wykorzystano inicjatywę młodzieży i nauczyciela, którzy wspólnie wypracowywali różnego rodzaju sposoby związane z oszczędzaniem.

Plakat „Światowy Tydzień Oszczędzania”

Uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty o tematyce związanej z różnymi formami oszczędzania. Pomysły były bardzo różne. Plakaty umieszczono na szkolnych gazetkach.

Ulotka promująca oszczędzanie

W ramach ŚTO uczniowie klasy 2 rh z nauczycielką panią Anną Białek-Wątor opracowali i wykonali ulotkę promującą różne formy oszczędzania. Ulotki rozdano uczniom naszej szkoły. Również akcję Tydzień dla Oszczędzania promowano wśród społeczności lokalnej.

• Paulina Haja