Konkursy i Olimpiady

Jesteśmy w finale Olimpiady Wiedzy o Bankach!
23-11-2015

Mamy FINAŁ! Cala trójka, która 6 listopada brała udział w eliminacjach okręgowych w Krakowie została zakwalifikowana do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bankach. Monika Kasperczyk i Dawid Koper z klasy 3e oraz Dariusz Wachowicz z klasy 4e zmierzą się w finale 8 marca 2016 w Poznaniu na który przyjedzie 200-tu najlepszych uczniów z całej Polski. Uczniowie będą mieć za zadanie rozwiązać test jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, który wyłoni laureatów i finalistów olimpiady.

Celem Olimpiady Wiedzy o Bankach jest podniesienie jakości nauczania podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych w Polsce, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami dotyczącymi depozytowych, kredytowych i rozliczeniowych produktów bankowych, rozwijanie umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi oraz powierzonymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania zobowiązań finansowych oraz znajomości systemu bankowego.

Szkolny Klub Europejski gratuluje i zaprasza wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

• Anna Krempińska