Perły ziemi jędrzejowskiej - stypendyści Premiera
16-11-2015

Dzień 16 listopada 2015r. pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów: Sylwii Czuchy z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Dawida Kopra z Technikum nr 1. W tym dniu wojewoda świętokrzyski, pani Bożentyna Pałka – Koruba w imieniu Prezesa Rady Ministrów uhonorowała ich naukowe osiągnięcia stypendiami. Uroczysta gala odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku Zdroju, którą uświetniła obecność Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, pani Małgorzaty Muzoł i władz samorządowych z pięciu powiatów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Nagroda może być również przyznana za szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W całym województwie świętokrzyskim stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 137 osób, w tym z powiatu jędrzejowskiego 10. „Stypendyści premiera to liderzy swoich szkół. Bez wątpienia są elitą intelektualną i przyszłością naszego narodu. Ich ciężka praca i wysokie osiągnięcia za rok 2014/2015 zostały docenione” – powiedziała pani Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski.

W części artystycznej muzyczno - wokalne umiejętności zaprezentowali uczniowie szkolnego chóru „Gaudete” pod okiem ks. Józefa Majchrzyka z buskiego liceum.

Gratulujemy naszym uczniom.

• Małgorzata Wojtasik