Wizyta eurodeputowanej Joanny Senyszyn
28-10-2013

Dnia 28 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z eurodeputowanąJoanną Senyszyn przy udzialeRafała Filipa iHenryka Michałkiewicza. Podczas niemal dwugodzinnego spotkania Pani Senyszyn opowiedziała zebranym uczniom o swojej karierze politycznej oraz w jaki sposób ją osiągnęła. Opowiedziała również o aktualnej działalności na rzecz przestrzegania praw człowieka , w tym praw kobiet i dzieci, rzeczywistego równouprawnienia kobiet, walki z przemocą, likwidacji wszelkiej dyskryminacji, poprawy sytuacji dzieci i młodzieży.

Uczniowie zadawali wiele pytań na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Zapytali m.in. w jaki sposób należy się przygotować aby rozwijać swoją karierę w instytucjach unijnych, jak angażować młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym czy też jaka jest różnica w działaniu we frakcji euro parlamentarnej od działalności w krajowym klubie parlamentarnym. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od posłanki gadżety, każdy uścisnął dłoń prof. Joanny Senyszyn a chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zostało zorganizowane przez wicedyrektor Ewę Kosińską, Barbarę Terczyńską i Annę Krempińską.