niedziela • 16 czerwca 2019

15-01-2016
Czytelnictwo w "Konarskim"

Uczniowie „Konarskiego” w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 roku przeczytali 978 książek. Najczęściej nasza młodzież czyta lektury szkolne (91,5%). Duży procent wypożyczeń stanowią także opracowania przygotowujące do matury, repetytoria.

Aktywność czytelnicza jest bardzo zróżnicowana. Najliczniejszą grupę czytelników stanowią maturzyści. Uczniowie ci rozumieją potrzebę korzystania z wydawnictw naukowych, pragną jak najlepiej przygotować się do egzaminu. Notowania czytelnictwa wzrastają w klasach programowo najwyższych, niezależnie od rodzaju szkoły.

Czytelnictwo w I okresie roku szkolnego 2015/2016

Wybory czytelnicze uczniów są zróżnicowane. Dziewczęta sięgają równie często po literaturę obyczajową i romansową jak i po powieści sensacyjne i kryminały. Chłopcy sięgają do literatury gwarantującej otrzymanie dużej dawki silnych emocji: horrory, kryminały oraz powieści sensacyjne.

Najlepszym czytelnikiem jest Alina Młyńczak z klasy 4RH.

alt=""/>

• Monika Kowalska