XVIII Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
22-02-2016

W dniu 22 lutego 2016r. odbyła się XVIII Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę pod hasłem: "Maryjo, do bram Bożego Miłosierdzia prowadź", której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Pielgrzymka rozpoczęła się od słowa ks. dra Karola Zegana - dyrektora Wydziału Katechetycznego, który przywitał wszystkich zebranych. Następnie przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach podzielił się świadectwem swojego powołania.

O godz. 11:00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. W skierowanym słowie do pielgrzymów biskup mówił o budowaniu życia na fundamencie wiary w Boga.

Po Mszy św. maturzyści udali się na Wały Jasnogórskie, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Przedstawiciele szkół średnich nieśli krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami.

Pielgrzymka zakończyła się uroczystym odsłonięciem obrazu oraz adoracją w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Maturzyści zawierzyli swoje życie w ręce Maryi. W sumie w pielgrzymce uczestniczyło 155 maturzystów naszej szkoły i 12 opiekunów wraz z katechetami oraz z panem dyrektorem Władysławem Równickim.

Dziękuję wszystkim za pielgrzymi trud.

• Agnieszka Bugajska