„Twoja krew – Moje życie”
04-03-2016

W dniu 4 marca odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach paniami: Lidią Stalmasińską i Renatą Rożniatowską.

Celem tego spotkania jest przygotowanie młodzieży do podjęcia świadomej decyzji o zostaniu dawcą krwi, przełamaniu stereotypów i upowszechnianiu idei honorowego krwiodawstwa wśród swoich bliskich. Poprzez zaproszenie przedstawicieli RCKiK oraz organizację akcji oddawania krwi, nasza szkoła włącza się do kampanii społecznej „Twoja krew – Moje życie” prowadzonej przez Narodowe Centrum Krwi. Stanowi ona element Programu Zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia pn „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych”. Kampania skierowana jest do wszystkich osób, zainteresowanych upowszechnianiem honorowego krwiodawstwa w Polsce. Pani Renata Rożniatowska omówiła najważniejsze kwestie związane z honorowym krwiodawstwem, a uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wszystkich zdrowych, pełnoletnich uczniów, którzy chcą dołączyć do grona Honorowych Dawców zapraszamy na salę konferencyjną 15 marca (wtorek), gdzie odbędzie się akcja oddawania krwi.

„Oddaj krew do banku ty też możesz być na debecie”

• Elżbieta Cichoń, Iwona Stankiewicz