Dzień Przedsiębiorczości w Konarskim
20-04-2016

20 kwietnia 2016 roku, po raz kolejny, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie brała udział w już trzynastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Na pytanie, w jakim celu co roku organizowany jest Dzień Przedsiębiorczości w ZSP nr 1 w Jędrzejowie? – jedna z koordynatorek tego programu w Konarskim mgr Paulina Haja odpowiedziała – „Troska o przyszły rozwój kariery zawodowej wychowanków Naszej Szkoły była i jest jednym z najważniejszych priorytetów dydaktyczno – wychowawczych, zaraz po wynikach egzaminów maturalnych i zawodowych. Poprzez tego typu akcje młodzież łatwiej dokonuje trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej”.

W ramach programu uczniowie mogli odbyć jednodniowe praktyki w samodzielnie wybranych miejscach pracy weryfikując swoje plany edukacyjne poprzez pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy też predyspozycjach koniecznych do wykonywania danego zawodu. - "Poznanie specyfiki danego zawodu przez młodych ludzi, stojących przed chwilą rozpoczęcia ścieżki zawodowej, jest bardzo istotne" – mówi koordynatorka programu z Konarskiego.

Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Jędrzejowie

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach

Zakład Karny w Pińczowie

Gabinet Rehabilitacji i Fizjoterapii – Leszek Klimczak w Jędrzejowie

Na pytanie o firmy przyjmujące młodzież z ZSP nr 1 na jednodniowe praktyki w ramach „Dnia przedsiębiorczości” koordynatorzy programu w Konarskim odpowiedzieli: „Wszystkie firmy województwa świętokrzyskiego i nie tylko, czy to prywatne, czy państwowe z największą przyjemnością przyjmowały naszych uczniów na praktyki. A wybory zakładów przez uczniów były bardzo zróżnicowane i dotyczyły ponad 100 firm. Największe grupy młodzieży udały się do: Powiatowej Komendy Policji w Jędrzejowie, Wojewódzkiej Komendy Policji – Oddział Prewencji w Kielcach, Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Jędrzejowie, do firmy informatycznej Igor Łataś „Kom.Expert” w Jędrzejowie, Gabinetu Rehabilitacji i Fizjoterapii – Leszek Klimczak w Jędrzejowie, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, Zakładu Karnego w Pińczowie, Zakładu Usług Komunalnych – Dział Księgowości w Jędrzejowie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jędrzejowie, oczywiście nie można pominąć zaprzyjaźnionych Przedszkoli Jędrzejowskich nr 2 i nr 3. Ponadto uczniowie odbyli praktyki w bardzo wielu mniejszych firmach wybranych przez nich”.

Koordynatorami „Dnia Przedsiębiorczości” w ZSP nr 1 w Jędrzejowie były: Paulina Haja, Aldona Nawrot, Monika Kowalska oraz Magdalena Prusicka.

Wszystkim zakładom pracy Dyrekcja oraz koordynatorzy ZSP nr 1 w Jędrzejowie składają serdeczne podziękowania za poświęcony czas Naszym uczniom.

• Magdalena Prusicka