Informatycy w krakowskim teatrze
31-05-2016

W dniu 31.05.2016 klasa 3i udała się na wycieczkę do Krakowa w celu zwiedzenia ikonicznych dla tego miasta miejsc. Spacer rozpoczęliśmy od parku im. H. Jordana, w którym uczniowie mieli możliwość zapoznania się z florą obecną w miejskim skrawku zieleni oraz obejrzeć popiersia postawione ku pamięci zasłużonych Polsce osobistości w różnych dziedzinach. Szczególną radość wywołał pomnik niedźwiedzia Wojtka.

Po spacerze przez park nadszedł czas na przejście Błoniami, przekroczenie ulicy Trzech Wieszczów oraz udanie się w stronę pasa plant krakowskich, którymi następnie osiągnęliśmy Zamek Królewski na Wawelu. Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na Gród Kraka, a jeśli pogoda pozwala również na pejzaż Tatr (niestety, przejrzystość powietrza nie dopisała). Po pobycie w samym sercu historycznej części miasta uczniowie ulicą Grodzką (znajduje się na niej kościół Piotra i Pawła, który jest wierną kopią kościoła Il Gesu w Rzymie) przeszli na Rynek, na którym odwiedzili Adama Mickiewicza.

Następnie swoje kroki skierowali na Floriańską w kierunku Barbakanu , by stamtąd pomiędzy kamienicami przejść przez plac Jana Matejki aż do teatru Bagatela- głównego celu wycieczki. Tam obejrzeliśmy współczesny spektakl komediowy pt. "Boeing Boeing- odlotowe narzeczone" w reżyserii Pawła Pitera. Role odegrali:

Maks - Marek Kałużyński, Paweł - Marcel Wiercichowski, Nadia - Ewa Mitoń, Johanna - Aleksandra Godlewska, Jolanta - Magda Grąziowska, Janet - Małgorzata Piskorz.

Warto nadmienić, że sztuka ta wprawiła klasę w zachwyt, a kunszt aktorów jest nie do podważenia. Każda rola została odegrana z pasją i widać było włożony w nią ogrom pracy. Po udanej wizycie w teatrze grupie pozostał spacer ulicą Karmelicką do autokaru oraz podróż powrotna do Jędrzejowa.

Niezastąpionymi opiekunkami były: pani Izabela Fatyga-Lato i pani Dorota Paw.

• Sławomir Kucala