Spotkanie z Adamem Mickiewiczem
14-06-2016

Biblioteka zaprosiła czytelników na Lekcję polskiego – Spotkanie z Adamem Mickiewiczem. Uroczystość zapoczątkowała w Konarskim Szkolne Czytanie. Akcję zainicjowaliśmy dziełami Adama Mickiewicza –wielkiego polskiego Wieszcza, który zachwyca od pokoleń bogactwem języka, pięknem opisów i harmonią słowa.

Chcieliśmy również zaakcentować majowe święta kultury czytelniczej: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich a także Tydzień bibliotek szkolnych. Ich głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W klimat dzieł Adama Mickiewicza wprowadziła nas pani dyrektor Małgorzata Wojtasik, odczytując Inwokację. Ta pełna emocji wypowiedź artystyczna przybliżyła nam opowieść o utraconym kraju.

Za pomocą scenki uczniowie przypomnieli utwory i postać narodowego wieszcza, przedstawili Mickiewicza jako człowieka i poetę.

Czytaniu w Konarskim towarzyszyła muzyczna interpretacja „Niepewności” w wykonaniu Elizy Szprecher z klasy 1a.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie:

• Daria Kopeć klasa 1a
  • Patryk Koncewicz klasa 2a