Czerwiec pod znakiem egzaminów zawodowych
23-06-2016

Czerwiec jest w naszej szkole okresem niezwykle gorącym dla uczniów technikum. Gorącym nie tylko ze względu na panujące temperatury, ale przede wszystkim z uwagi na odbywające się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w poszczególnych zawodach.

Od 13 do 23 czerwca 160 uczniów przystąpiło do egzaminów w siedmiu kwalifikacjach:

• technik organizacji reklamy klasa 2R – kwalifikacja A.26,
  • technik ekonomista klasa 2E – kwalifikacja A.35,
  • technik hotelarstwa klasa 2H – kwalifikacja T.11,
  • technik logistyk klasy 2L i 3L – kwalifikacje A.30 i A.31,
  • technik informatyk klasy 2I oraz 3 I – kwalifikacje E.12 i E.13.

17 czerwca dla wszystkich zdających odbyła się część pisemna tego egzaminu.

Informatycy z klasy 3 I zdawali ten egzamin w wersji elektronicznej i oni już wiedzą jaki wynik uzyskali, natomiast wszyscy pozostali muszą poczekać do sierpnia na wyniki i świadectwa.

W pozostałe dni, na dwie lub trzy zmiany przeprowadzana była część praktyczna egzaminu.

Gorący czas egzaminów już za nami, teraz tylko niecierpliwe oczekiwanie do 26 sierpnia 2016 roku na ich wyniki.

Mam nadzieję i życzę tego wszystkim zdającym, że przyniosą one im oraz przygotowujących ich nauczycielom satysfakcję.

• Elżbieta Grad