Konkursy i Olimpiady

„Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”
30-09-2016

Uczniowie klasy 2HR (grupa reklamy) wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o prawidłowym żywieniu. Konkurs organizuje Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz kuratoriami oświaty, w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014-2016.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych. Rodzaje produktów określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku w sprawie grup środków spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, w szczególności owoców, warzyw, produktów zbożowych pełnoziarnistych.

Przedmiotem Konkursu było wykonanie przez uczniów pracy pt. „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”. Należało wybrać jedną z form podanych w regulaminie. Nasi uczniowie wykonali plakat. Jak powstawał, i kto pomagał możecie zobaczyć na zdjęciach. Praca wysłana, czekamy na wyniki, trzymajcie mocno kciuki!

• Anna Krempińska