Światowy Tydzień Oszczędzania
31-10-2016

W dniach 27-31 października 2016r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Tygodnia Oszczędzania. W związku z akcją edukacyjną podjęto szereg działań mających na celu przedstawienie uczniom możliwych form oszczędzania.

W ramach ŚTO zorganizowano spotkanie z panią Iwoną Stroińską – kierownikiem ds. sprzedaży i obsługi klienta w banku Pekao SA oddział w Jędrzejowie. Podczas spotkania przedstawiono uczniom krótką historię bankowości, omówiono sposoby oszczędzania i inwestowania pieniędzy oraz zapoznano uczniów ze sposobem liczenia oprocentowania lokaty i kredytu.

Ponadto uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty o tematyce związanej z różnymi formami oszczędzania, które znalazły miejsce w szkolnych gazetkach. Również w wybranych klasach w ramach lekcji przedsiębiorczości przeprowadzono lekcje związane z oszczędzaniem korzystając z prezentacji zamieszczonych na stronach organizatora programu np. Dlaczego warto oszczędzać? Czemu warto się ubezpieczać? Co zrobić z większą gotówką?

• Paulina Haja