Warsztaty języka angielskiego
18-11-2016

W dniu 18 listopada 2016r. w ramach obchodów XIV Dni Języków Obcych odbyły się warsztaty języka angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miejscem spotkania uczniów z całego województwa był ośrodek Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W zajęciach uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 1a, 1b, 1i.

Celem warsztatów była prezentacja osiągnięć uczniów uczących się języka angielskiego, oraz przybliżanie nauczycielom różnych zagadnień ułatwiających i uatrakcyjniających nauczanie języków obcych.

Była to czternasta edycja Dni Języków Obcych, które w tym roku szkolnym są częścią projektu związanego z projektami międzynarodowymi oraz nauczaniem dwujęzycznym, egzaminami dla gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się warsztaty językowe „Importance of English”, które poprowadził Sange Sood, native speaker z Londynu, obecnie mieszkający w Kiecach. W trakcie zajęć młodzież miała okazję wykorzystać swoje umiejętności językowe prezentując naszą szkołę, opowiadając o swoim mieście i zainteresowaniach.

W drugiej części zajęć nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Joanną Jas i Mateuszem Fortunką, uczniami Zespołu Szkół Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, uczestnikami projektu „Poza horyzont... I Ty możesz spełnić American Dream". Kieleccy uczniowie opowiadali o swojej wyprawie do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych - miejscach które zwiedzili i ciekawych ludziach których spotkali.

Na zakończenie odbyły się warsztaty „Aspekt kulturowy w nauczaniu języków obcych” poprowadzone przez Sławomira Sobockiego z ŚCDN. Podczas zajęć uczniowie wykazywali się sprawnością rozumienia tekstów czytanych uczestnicząc w licznych konkursach i zabawach językowych.

Wszystkie warsztaty i spotkania prowadzone były w języku angielskim.

• Tomasz Chruściel