Apel „Bezpieczne ferie 2017”
25-01-2017

Podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski w dniu 25 stycznia młodzież naszej szkoły miała możliwość spotkania się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Sierżant sztabowy, pan Piotr Krempic, w pogadance przestrzegał uczniów przed różnego rodzaju negatywnymi zachowaniami, które mogą stanowić zagrożenie dla nich samych, bądź dla osób przebywających w ich towarzystwie.

Opowiadał min. o kierowaniu pojazdami pod wpływem alkoholu, narkotyków lub dopalaczy, konsekwencjach prawnych zgodnie z KK, konsekwencjach społecznych zarówno dla osób będących pod wpływem środków uzależniających jak również dla ich towarzyszy, poruszaniu się pojazdami zgodnie z przepisami oraz dostosowaniu prędkości do warunków zimowych. Młodzież z zainteresowaniem słuchała konkretnych przykładów, które wydarzyły się na terenie naszego powiatu w przeciągu ostatnich miesięcy, które niewątpliwie powinny wpłynąć na wyobraźnię naszych uczniów.

Oficer prasowy, pan Michał Kowalczyk apelował do młodzieży aby dobrze sobie przemyśleli czy warto podejmować ryzykowne zachowania i narażać siebie lub innych na niebezpieczeństwa, które mogą być często tragiczne w skutkach.

Zastępca Komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei w Sędziowie, pan Robert Dobrowolski w swoim wystąpieniu zapoznał uczniów z zasadami bezpieczeństwa w pobliżu torów kolejowych, przy przejazdach strzeżonych i tzw. dzikich przejść oraz na peronach dworcowych.

Prelegenci na zakończenie spotkania życzyli młodzieży mądrze spędzonych ferii, przede wszystkim BEZPIECZNYCH!

• Małgorzata Wielińska