piątek • 23 sierpnia 2019

16-12-2016
O Henryku Sienkiewiczu z uśmiechem... w bibliotece

Na początku zajęć uczniowie wyszukiwali informacje w Internecie i literaturze. Pracując metodą „burzy mózgów” określali możliwości wpisywania do wyszukiwarki internetowej pojęć w celu poznania Henryka Sienkiewicza przez pryzmat ciekawostek a także w anegdocie. Wykonali ćwiczenie pozwalające utrwalić poznane wiadomości.

Dobra anegdota do wiedzy o jej bohaterze wnosi coś nowego, nieoczekiwanego, element zaskoczenia. Umacnia nas w przekonaniu, że nawet noblista Henryk Sienkiewicz nie uniknął prozaicznych życiowych komplikacji. Ponadto zgromadziliśmy wiele ciekawostek dotyczących życia Sienkiewicza, jego inspiracji i samych dzieł. Na koniec uczniowie rozwiązali test: „O Henryku Sienkiewiczu z uśmiechem”...

• Monika Kowalska