Rekolekcje Wielkopostne
15-03-2017

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły połączone były z misjami świętymi, które odbyły się w Parafii p.w. Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, na terenie której znajduje się nasza szkoła. Ten święty czas rozpoczął się dnia 13.03 i trwał do 15.03 b.r. Misje święte - rekolekcje prowadzili Ojcowie Redemptoryści z Warszawy. Był to Ojciec Henryk Kowalski i Ojciec Mariusz Mazurkiewicz.

Pierwszy dzień rekolekcji zatytułowany był „Grzech i Boże miłosierdzie”. Ojciec Mariusz przypomniał nam prawdziwy obraz Boga zwracając jednocześnie uwagę na wszystkie Jego przymioty, a także przebaczenie w życiu każdego z nas.

Drugi dzień naszych rekolekcji był czasem sakramentu pokuty i pojednania. Ojciec Mariusz zatytułował swoje refleksje słowami „Wiara i nawrócenie”. W tym dniu nie była sprawowana msza święta tylko uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej.

Trzeci dzień naszych spotkań rekolekcyjnych był zatytułowany „Życie wieczne człowieka”. Ojciec misjonarz dzięki wygłoszonym naukom koncentrował naszą uwagę na relację do Boga i drugiego człowieka.

Nasze rekolekcje wielkopostne zakończyliśmy uroczystą mszą świętą 15 marca o godzinie 11:45. Przedstawiciele naszej szkoły podziękowali Ojcu Mariuszowi za Słowo Boże, modlitwę i poświęcony nam wszystkim czas.

Oprawę liturgiczną Mszy świętej przygotowała Pani Agnieszka Bugajska – katechetka naszej szkoły i ksiądz Leszek Wójcik wraz z uczniami.

• ks. Leszek Wójcik