Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego
17-03-2017

17 marca w naszej szkole odbyły się zawody sportowe pn. „Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego”. Była to trzecia impreza sportowa w ramach projektu „Świętokrzyskie Dni Sportu” organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Celem projektu była promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów oraz wspieranie i promowanie działalności szkół w zakresie rozwoju kultury fizycznej.

Do wspólnej zabawy, którą rozpoczęliśmy krótką rozgrzewką zgłosiło się 115 uczniów szkoły. Jednocześnie na sześciu stołach rozgrywane były mecze o tytuł najlepszej tenisistki i najlepszego tenisisty szkoły. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 2c Dominika Bieniek, a wśród chłopców uczeń klasy 2i Mateusz Żebrowski.

Pozostałe miejsca zajęli:

II – Angelika Olszewska kl. 3c oraz Daniel Kuk kl. 2 L,

III – Karolina Kot kl. 3H oraz Kamil Kurkowski kl. 3H,

IV - Dominka Koza kl.3b oraz Igor Klamka kl. 1b.

Po turnieju indywidualnym odbył się pojedynek zwycięzców. Mecz okazał się niezwykle zacięty, a zwycięsko z niego wyszła zdobywając tytuł „Super Mistrza Szkoły” - Dominka Bieniek (wynik meczu 2:1). Gratulujemy!

Podobnie jak podczas Świętokrzyskiego Dnia Badmintona na zakończenie imprezy świeżo upieczeni Mistrzowie Tenisa Dominka Bieniek i Mateusz Żebrowski stanęli do walki przeciwko drużynie nauczycieli reprezentowanej przez E. Cichoń i A. Fendrycha. Tym razem zwycięsko z rywalizacji wyszli uczniowie.

Zakończenia Świętokrzyskiego Dnia Tenisa Stołowego” dokonała pani dyrektor Elżbieta Grad dziękując wszystkim za sportową rywalizację i wręczając najlepszym dyplomy i nagrody.

Wszystkie mecze sędziowali uczniowie z klas 1b, 1L oraz 2I, którym dziękujemy za pomoc w sprawnej organizacji zawodów.

• Elżbieta Cichoń