Spotkanie z ojcem Jakubem Zawadzkim
03-03-2017

Gościem biblioteki był Ojciec Jakub Zawadzki zakonnik Klasztoru Ojców Cystersów w Jędrzejowie, katecheta w Szkole Podstawowej nr 3 i Przedszkolu nr 2.

Ukończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach, język rosyjski biznesu w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz teologię na Wyższym Seminarium Duchownym w Panewnikach. W 2015 roku oraz w 2016 wybrano go Człowiekiem Roku w powiecie Jędrzejowskim w kategorii Religia. W 2015 roku zdobył również tytuł Belfra Roku w plebiscycie Echa Dnia. Prowadzi wiele akcji charytatywnych, poprzez które pomaga dzieciakom. Dzieci przyznały mu nawet nagrodę Gwiazda Szeryfa Unicef.

Ojciec Jakub opowiedział o „zwykłym dniu” w Klasztorze, o swoich zainteresowaniach: gotowaniu, pieczeniu i florystyce. Przygotowywał słodkości między innymi na wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie. Zdradził młodzieży ulubione przepisy kulinarne. W dalszej części spotkania czytał ulubioną książkę „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry i zachęcał naszych uczniów do czytania. W spotkaniu uczestniczyły klasy 1H i 2b.

• Aldona Nawrot