"Wiosna Zawodowców" doceniona w ogólnopolskim konkursie
08-06-2017

Już po raz drugi Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie ”Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”. W tym roku za dobrą praktykę z zakresu zapewniania jakości w kształceniu zawodowym uznano realizację projektu „Wiosna Zawodowców”. W myśl Regulaminu konkursu dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym rozumiana jest jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy, wskazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”. Wszystkie te elementy zawarł w sobie projekt „WIOSNA ZAWODOWCÓW”, który realizowany jest w naszej szkole od 2015 roku. Dodać należy, iż w tym roku zgłoszeń do konkursu było bardzo dużo – 105 dobrych praktyk ze szkół zawodowych z całej Polski i jak podkreślali organizatorzy poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Z województwa świętokrzyskiego cztery szkoły pomyślnie przeszły weryfikację i ich przedsięwzięcia uznano za dobre praktyki, dlatego bardzo nas cieszy fakt, iż znaleźliśmy się w tym szacownym gronie już po raz drugi.

Podczas finałowej Gali konkursu, która miała miejsce 8 czerwca 2017 r. w Warszawie certyfikat „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości” odebrali z rąk Andrzeja Sosnowskiego Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty i Agnieszki Luck Kierowniczki Działu Projektów Edukacyjnych Fundacji Fundusz Współpracy dyrektor Władysław Równicki oraz Elżbieta Grad - koordynatorka projektu.

Patronat honorowy nad Galą konkursu objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Jest to konkurs ogólnopolski a jego organizatorami są: Fundacja Fundusz Współpracy, Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Opisy wszystkich nagrodzonych Dobrych Praktyk znajdują się na stronie internetowej www.najlepszezawodowe.pl.

• Elżbieta Grad