Konkursy i Olimpiady

Laureaci OWE w województwie świętokrzyskim
26-06-2017

26 czerwca zdolni ekonomiści, uczestnicy XXX edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zostali nagrodzeni w Banku Spółdzielczym w Kielcach. Wydarzenie towarzyszyło obchodom Święta Spółdzielczości Bankowej. Bank Spółdzielczy w Kielcach od lat wspiera młode osoby, rozwijające swój talent w zakresie wiedzy ekonomicznej. Także w tym roku nagrodził uczniów świętokrzyskich szkół, którzy brali udział i najlepiej sobie poradzili w XXX Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Wśród laureatów olimpiady województwa świętokrzyskiego, znalazło się 11 osób w tym uczennica naszej szkoły Magdalena Życińska z klasy 3er. Koordynatorem olimpiady jest Anna Krempińska.

Ta edycja odbywała się pod tytułem „Państwo i gospodarka”. Te młode osoby, które zaprosiliśmy, to elita naszego województwa, która bardzo wymagające testy oraz część opisową wykonała bardzo dobrze – podkreślił profesor Andrzej Szplit przewodniczący komitetu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Kielcach, prezes oddziału kieleckiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Magdzie gratulujemy, a od września zapraszamy kolejne osoby do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej zarówno z liceum jak i technikum naszej szkoły.

• Anna Krempińska