Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
04-09-2017

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy.

4 września 2017 roku to dzień szczególny dla całej społeczności szkolnej ZSP nr 1 w Jędrzejowie, ponieważ zostaliśmy powitani przez nową panią dyrektor Małgorzatę Wojtasik - nauczycielkę naszej szkoły i byłą panią wicedyrektor, która w swoim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na wiarę w możliwości uczniów, chęć rozwijania ich potencjału i zainteresowań oraz dostrzeżenie potrzeb drugiego człowieka poprzez pracę w wolontariacie i Samorządzie Uczniowskim. Powitaliśmy także nową panią wicedyrektor Renatę Guździk, również osobę z naszego grona pedagogicznego.

Uroczystość, jak zawsze uświetnili ważni goście: pan Janusz Grabek wicestarosta jędrzejowski i pani Marta Molenda - przedstawicielka Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, która gratulowała uczniom i nauczycielom udziału w I edycji projektu „Masz staż”, wręczyła certyfikaty oraz zachęcała do udziału w II edycji.

Tego dnia nastąpiło rozdanie świadectw promocyjnych klasom hotelarskim, które powróciły z praktyk zawodowych.

Jednak początek roku szkolnego to także rocznica wybuchu II wojny światowej i nie możemy o tym zapomnieć. Naszym montażem słowno -muzycznym przybliżyliśmy obecnym tamte chwile. Przypomnieliśmy fakty historyczne dotyczące napaści Hitlera na Polskę i zmasowanej sile wroga. Słowami poetów polskich oddaliśmy atmosferę i tragedię tamtych czasów.

Tych, którzy stoczyli heroiczną walkę w obronie naszej ojczyzny, uczciliśmy zapalając znicze pod tablicami upamiętniającymi mord katyński oraz działalność Batalionów Chłopskich na ziemi jędrzejowskiej.

Po programie artystycznym Pani Dyrektor skierowała swoje słowa do pierwszoklasistów, których zapoznała z przydziałami do poszczególnych klas oraz wychowawcami.

Nowo przybyłych uczniów zapewniamy, że rozpoczęli proces uczenia w szkole z ogromnymi tradycjami, która przez wszystkie lata swojego istnienia kształtuje najważniejsze wartości w życiu człowieka. Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim same sukcesy, potwierdzone wysokimi ocenami, a nauka i praca zawsze będą źródłem przyjemności i satysfakcji.

Klasa 1b z wychowawczynią Bożeną Smorąg.

Klasa 1c z wychowawczynią Elżbietą Cichoń.

Klasa 1H z wychowawcą Wojciechem Cichoniem.

Klasa 1L z wychowawczynią Katarzyną Szydłowską.

Klasa 1I z wychowawcą Włodzimierzem Piaseckim.

Klasa 1E z wychowawczynią Alicją Garus.

Teraz już tylko pozostało zabrać się do intensywnej pracy, pełni energii, nowych pomysłów na organizację życia szkolnego, bo w końcu wrzesień to też piękny miesiąc- cudowne babie lato, dojrzewające kasztany i spotkania z przyjaciółmi po wakacyjnej rozłące.

• Izabela Fatyga-Lato