Nie jestem obojętny – zbiórka przyborów szkolnych
03-10-2017

Na początku roku szkolnego uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego po lekcji wychowawczej pt. „Nie jestem obojętny” wyszli z inicjatywą dzielenia się dobrem z potrzebującymi. Młodzież wspólnie z wychowawcą klasy ustaliła, że będzie to zbiórka przyborów szkolnych.

Uczniowie zebrali przybory szkolne, bloki, zeszyty oraz książek dla najmłodszych, które potem postanowili przekazać dzieciom z rodzin ubogich do Ogniska „Caritasu” przy Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie.

Przedstawicieli klasy 2i osobiście przekazali zebrane przybory szkolne dzieciom co wzbudziło wiele pozytywnych emocji i radości wśród dzieciaków a także uczniów naszej szkoły. Młodzież uświadomiła sobie jak wiele satysfakcji daje dzielenie się z innymi. Zbiórka ta była pierwszą taką organizowaną przez klasę 2i ale myślę ze nie ostatnią.

• Marek Pułka