Praktyki logistyków
27-10-2017

W dniach od 16.10.2017 r. do 27.10.2017 r. na dwutygodniowych praktykach zawodowych przebywali uczniowie klasy 3L – uczący się w zawodzie technik logistyk. Młodzież tej klasy uczestniczyła w praktykach już po raz drugi, pierwszą praktykę odbywała w klasie drugiej.

Praktykanci kształcili swoje umiejętności zawodowe w firmach i zakładach pracy zajmujących się spedycją, magazynowaniem i transportem na terenie powiatu jędrzejowskiego oraz innymi pokrewnymi czynnościami związanymi z logistyką, były to między innymi takie firmy jak: Polskie Składy Budowlane „Mrówka” Bogusław Zbierański oddział w Jędrzejowie i Sędziszowie, Czesław Hudyka – centrum sprzedaży części rolniczych i wykończeń budowlanych – Sędziszów, Komfort partner Jędrzejów, MEBLOPUNKT S.C w Jędrzejowie, Goliat Zaciski Hamulcowe Jędrzejów - produkcja, sprzedaż, montaż i transport, P.P.U. "ARFOX" Kaleta Regina, Kaleta Bartłomiej – produkcja i sprzedaż opakowań jednorazowych, Palko S.p. z o.o. Gniewięcin – produkcja i sprzedaż palet, EKODOM Centrum Budowlane w Jędrzejowie oraz Starostwo Powiatowe i Zakład Usług Komunalnych w Jędrzejowie.

W pierwszym dniu praktyk uczniowie przeszli obowiązkowe szkolenia BHP i ppoż oraz instruktaże stanowiskowe zgodnie z przydzielonymi zadaniami.

Praktykanci pod bacznym okiem opiekunów zakładowych mieli możliwość zastosowania zdobytej w szkole wiedzy teoretycznej w praktyce, często po raz pierwszy mogli obsłużyć klientów firmy, pomóc w kompletowaniu zamówienia, wydać towar z magazynu oraz ustalić najbardziej optymalną trasę dostawy.

Zgodnie z Programem Praktyk młodzi logistycy pozyskiwali również cenne informacje z baz danych o wybranych produktach i ich dostępności. Uczniowie wypełniali również dokumenty księgowe obrotu magazynowego, przyjmowali towar umieszczali go w miejscach przeznaczenia, a także sporządzali dokumentację handlową.

Po odbyciu praktyk młodzież otrzymała za swoją pracę bardzo wysokie oceny, a podczas kontroli praktyk pracodawcy bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat wiedzy, umiejętności i kultury osobistej praktykantów.

Dziękujemy wszystkim pracownikom firm za miłe przyjęcie naszych uczniów, obdarzenie ich zaufaniem i przekazanie im cennej fachowej wiedzy.

• Jolanta Tompolska