Uczniowie z Konarskiego czytali dzieciom
30-11-2017

Już po raz kolejny członkowie szkolnego Koła Miłośników Teatru w ZSP nr 1: Karolina Baran, Magdalena Klasińska, Klaudia Trela, Angelika Łozińska, Karolina Staszowska oraz Daniel Skowronek i Wiktor Skowronek wraz z opiekunką Agnieszką Maciąg - Wojtanowską wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. W czwartek, 30 listopada odwiedziliśmy ponownie Państwowe Przedszkole Nr 1 w Jędrzejowie, gdzie korzystając z gościnności Pani Dyrektor Doroty Olszewskiej oraz Pań Wychowawczyń mogliśmy spędzić z maluchami kilka miłych chwil, czytając im znane i lubiane bajki i baśnie.

Ponad szesnaście lat temu fundacja zainaugurowała kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom", w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego, Naukowcy i praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je słownictwa, myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań.

Maluszki czekały na nas z niepokojem od samego rana. Czytaliśmy im najpiękniejsze opowieści, które dobrze pamiętamy z dzieciństwa. Prawdziwą jednak furorę zrobiły bajki „O Wojtku, który został strażakiem” czy „Kot w butach”, dzięki fantastycznym przebraniom i mini inscenizacjom naszych lektorów.

Czytanie bajek okazało się niebywałą frajdą nie tylko dla przedszkolaków, ale również i dla nas. Członkowie Koła Miłośników Teatru dzięki takim jak ta inicjatywom wykazują społeczne zaangażowanie i realizują swoje pasje związaną z teatrem nieprzerwanie od 12 lat, gdyż tyle trwa nasza współpraca z Państwowym Przedszkolem nr 1.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska