Świętokrzyskie Olimpiady Specjalne i nasi wolontariusze
29-11-2017

Kolejna akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu „Watra” działającego przy Zespole Szkół Ponagimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Po raz pierwszy wolontariusze z naszego Klubu brali udział w dwudniowym Turnieju Koszykówki, który odbywał się w dniach 28 – 29 listopada 2017. To nowe doświadczenie przyniosło nam wiele satysfakcji i radości.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, ze poczucie bycia potrzebnym jest bezcenne. Turniej organizowali: Klub Olimpiad Specjalnych „Strzała” w Jędrzejowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie, współorganizatorem był: Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie, a instytucjami wspierającymi były: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jędrzejowie oraz Nasza Szkoła.

Jako wolontariusze pracowali uczniowie klasy II L, II a oraz III HR, a koordynatorami byli: Kacper Zagórski z klasy IIIi oraz Karolina Staszowska z klasy IIa.

• Anna Sioja