Informatycy podczas realizacji zadań praktycznych
17-11-2017

Młodzież 3 klasy o profilu technik informatyk, przebywała na dwutygodniowych praktykach zawodowych w dniach od 06.11.2017r do 17.11.2017r, pierwszy raz odbywała praktyki w ubiegłym roku szkolnym.

Praktykanci kształcili swoje umiejętności zawodowe w pobliskich firmach informatycznych, zajmujących się sprzedażą, naprawą i konfiguracją sprzętu informatycznego oraz sprzedażą i dostawą usług teleinformatycznych, były to między innymi: INTERCOM Sławomir Łebek, SIGMA Anna Klinger Baran, TECHKOMP Paweł Kaleta, ADE Marcin Jasiński, PUMA Tomasz Kociełek, SIMSET Michał Stępień, MEGAMIX Piotr Pajda, czy BIUROKOMP Marcin Grajek. Kilka osób wybrało praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie w komórce informatycznej.

Młodzi informatycy pod opieką pracowników firm z zaangażowaniem wykonywali powierzone obowiązki wykorzystując wiadomości teoretyczne w praktyce. Podczas pracy bacznie obserwowali swoich opiekunów, korzystając z ich doświadczenia i cennych wskazówek. W trakcie trwania praktyk uczniowie samodzielnie choć w asekuracji fachowców mogli skonfigurować sprzęt, usunąć usterkę, zabezpieczyć i utrzymać w optymalnej wydajności systemy operacyjne, równie chętnie służyli radą klientom w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych.

Wszyscy informatycy ukończyli praktyki z satysfakcjonującymi ich ocenami oraz uznaniem swoich pracodawców za co serdecznie dziękujemy.

• Jolanta Tompolska