Konkursy i Olimpiady

„Żyj bez ryzyka”
01-12-2017

W dniu 1 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom w ramach Powiatowego Konkursu pt. „Żyj bez ryzyka”. Organizatorzy: Powiatowa Komenda Policji i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jędrzejowie docenili pracę uczennicy naszej szkoły.

Uczennica klasy III HR Sylwia Koper, otrzymała dyplom i cenne nagrody rzeczowe.

Tematyka prezentacji, jaką przygotowała Sylwia, ukazywała różnorakie zagrożenia, które mogą skomplikować życie młodego człowieka. Sylwia bardzo rzeczowo przedstawiła problematykę używania substancji psychoaktywnych (alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze) wskazując jak ogromne straty ponoszą ludzie, którzy zachowują się nierozsądnie i sięgają po nie.

Termin uroczystości był nieprzypadkowy, gdyż 1 grudnia to Światowy Dzień AIDS. W tym czasie organizuje się wiele akcji społecznościowych mających na celu edukowanie młodych ludzi, niosących przesłanie, że podejmowanie wymienionych zachowań ryzykownych może spowodować zachorowanie min. na AIDS.

• Małgorzata Wielińska