Konkursy i Olimpiady

Etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”
24-11-2017

24.11.2017 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Uczestniczyło w nim 15 uczniów z klas 1L,2EL,3I,4ER:

1. Życińska Magdalena
  2. Dziopa Magda
  3. Kot Weronika
  4. Bodzioch Malwina
  5. Grzelec Daria
  6. Marcykiewicz Emil
  7. Rother Paulina
  8. Bąk Nikola
  9. Krempic Damian
  10. Kowalska Karina
  11. Wolska Zuzanna
  12. Wolska Martyna
  13. Wolski Filip
  14. Marcinkowski Bartłomiej
  15. Skrzypczyńska Julia

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru z bazy 400 pytań przygotowanych przez Państwową Inspekcję Pracy. Po sprawdzeniu testów okazało się, że aż 4 uczennice miały komplet poprawnych odpowiedzi. Dogrywka w formie ustnej wyłoniła dwie zwyciężczynie etapu szkolnego, Karinę Kowalską z klasy 2el oraz Magdalenę Życińską z klasy 4er, które będą reprezentować szkołę w marcu 2018 roku na etapie regionalnym w Kielcach.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Konkurs jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy

• Anna Krempińska