Konkursy i Olimpiady

Dla Boga ludzkość jest ważna,

Bóg jej nie opuszcza!”

- papież Franciszek

29 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny XXVIII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, w której udział wzięły: Roksana Skiba z klasy 1L, Agata Gliwińska z klasy 2B oraz Dominika Rosik z klasy 3HR.

Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, natomiast jej cele to przede wszystkim zainteresowanie uczniów wiedzą religijną oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego jej zdobywania i rozszerzania.

Tegoroczne hasło olimpiady to: „Pokój i nadzieja w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 25 pytań otwartych i zamkniętych o wysokim stopniu trudności, których zakres obejmował fragmenty Biblii, Katechizmu Kościoła Katolickiego, przemówienia papieskie oraz encykliki.

Do kolejnego etapu zakwalifikowała się uczennica kl. 3HR - Dominika Rosik. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów na etapie diecezjalnym, który odbędzie się w dn. 7 marca 2018 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

• Agnieszka Bugajska