31-01-2018

„Nie ma nic bardziej wartościowego w procesie budowania własnej ścieżki kariery niż przekonanie, kim jestem, dokąd zmierzam i co mogę zaoferować przyszłemu pracodawcy.”

W dniach 30 - 31 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 3i w ramach projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region" uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z doradztwa zawodowego w Wólce Milanowskiej.

Udział w warsztatach ma pomóc młodym adeptom zawodu Technik informatyk w lepszym stopniu zrozumieć siebie samego w odniesieniu do środowiska pracy. Celem poradnictwa jest wsparcie w wyborze dalszego kierunku kształcenia lub zatrudnienia dostosowanego do potrzeb i możliwości danej osoby oraz realiów rynku pracy.

Podczas warsztatów uczniowie mieli szansę odkryć swoje mocne i słabe strony, zainteresowania, kompetencje, a także potrzeby oraz wartości związane z pracą.

Na koniec niezwykle trafna definicja udanego poszukiwania pracy według R. N. Bollesa: „Jeżeli szukanie pracy potraktujesz kompleksowo i zadbasz nie tylko o znalezienie zatrudnienia, ale o równoczesne doskonalenie jedności ciała i duszy, to możesz mieć nadzieję, że na końcu swojej drogi powiesz sobie: „Teraz moje życie ma głęboki sens. Znalazłem nie tylko wymarzoną pracę; odkryłem swoją Misję, rację mojego bytu, tu na tej Ziemi.”