Świat start-up'ów
09-03-2018

W dniu 9 marca 2018 roku 10 osób z klasy 2b uczestniczyło w spotkaniu, którego głównym tematem były start-upy.

Ze start-up'ową rzeczywistością uczniów zapoznał pracownik Kieleckiego Parku Technologicznego Domink Mikołaszek dzięki, któremu młodzież miała okazję dowiedzieć się nowych i ciekawych rzeczy.

Pan Dominik Mikołaszek wytłumaczył na czym polega utworzenie nowego przedsiębiorstwa przez osoby młode z pomocą Unii Europejskiej. Uczniowie poznali jednego z uczestników programu Mateusza Pawlika, który rozwój własnej firmy zawdzięcza start-up'om.

Spotkanie to poszerzyło horyzonty młodzieży przygotowującej się do II etapu Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.

• Natalia Gołębiowska, Paulina Lasota