Lekcja o Funduszach Europejskich
22-03-2018

22 marca uczniowie klas 1e, 3hr, 3a, 2l uczestniczyli w lekcji o funduszach europejskich. To już piąta edycja w której nasza szkoła bierze udział. Uczniom w czasie 45-minutowej lekcji przybliżona została wiedza o tym, jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes. Lekcja została przeprowadzona w oparciu o gotowy scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Na zakończenie każdych zajęć odbył się konkurs – uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadania, otrzymali nagrody w postaci kart podarunkowych, natomiast wszyscy pozostali uczniowie otrzymali upominki.

W poprzednich czterech edycjach akcji, zrealizowanych w latach 2011-2016, odbyło się blisko 2 500 lekcji. W zajęciach wzięło udział ponad 50 000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” skierowana jest do szkół ponadpodstawowych i gimnazjów z 5 województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie). W ramach akcji zakłada się udział w lekcjach aż 500 oddziałów (klas), po 100 oddziałów z każdego województwa.

Lekcje przeprowadziła Anna Krempińska - szkolny koordynator akcji i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego.

• Anna Krempińska