15 edycja Dnia Przedsiębiorczości w "Konarskim"
23-03-2018

Dnia 23 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego po raz kolejny przystąpili do programu jednodniowych praktyk w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. Projekt ten daje młodzieży możliwość poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu, zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonania danej profesji oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

P. Haja, A. Białek-Wątor, M. Prusicka to szkolne koordynatorki 15 edycji programu, a głównym organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W tegorocznej edycji największą popularnością wśród młodzieży „Konarskiego” cieszyła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, gdzie uczniowie mieli możliwość obserwowania specyfiki pracy strażaka.

W tym roku rekordowa liczba firm wyraziła chęć współpracy z „Konarskim” w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. W ponad 250 firmach, organizacjach i instytucjach powiatu jędrzejowskiego jednodniowe praktyki realizowało aż 450 uczniów szkoły. Najczęściej wybieranymi zawodami były: strażak, policjant, sprzedawca, pracownik administracyjny, nauczyciel, magazynier, logistyk, fryzjer, florysta, zootechnik, weterynarz, kolejarz, geodeta, ratownik medyczny, prokurator, dziennikarz, sekretarka, menager, farmaceuta i wiele innych.

Realizacja dnia przedsiębiorczości w takiej formie na pewno pozwoliła młodzieży zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie.

Dyrekcja ZSP nr 1, uczniowie i koordynatorzy programu serdecznie dziękują za pomoc w realizacji „Dnia Przedsiębiorczości”.

• Paulina Haja